Aktualizovaná nabídka přednášek pro školy

Přírodovědecká fakulta nabízí pro školy různě zaměřené populárně-naučné přednášky z různých tematických oblastí. Tyto přednášky jsou školám nabízeny již relativně delší dobu, nyní se však Fakulta snaží reagovat na aktuální trendy ve vědě a seznam těchto přednášek aktualizovala. Školy mají možnost buď navštívit přímo Fakultu, nebo si sjednat realizaci populárně-naučné přednášky přímo ve svých prostorech.

Pokud bychom měli upozornit na často žádané přednášky, tak z matematiky bychom měli zmínit přednášku o nekonečnu, z geografie Tajný život banánů či z chemie přednášku o vínu. Novinkou je přednáška o Ukrajině, kterou vede dr. Jiří Martínek alias doktor Vševěd z televizní soutěže Na lovu, nebo přednáška o kompostování a užovkách v podání doc. Jančaříkové. V neposlední řadě nabízí Fakulta i obecněji zaměřené přednášky, například o kritickém myšlení nebo o možnostech studia na Fakultě.

Seznam všech přednášek s pokyny pro zájemce naleznete na této adrese.